Ať už pro půjčku vyrazíte kamkoli, tak je dost pravděpodobné, že jedna z prvních otázek, které přitom padnou, bude na váš příjem. Snad žádnou řádnou půjčku už nedostanete bez toho, aby poskytovatel úvěru ohodnotil vaši bonitu. Pokud ji zhodnotí jako dostatečnou pro splácení úvěru, peníze získáte, pokud ovšem usoudí, že ve vaší finanční situaci nebudete schopni půjčku splácet, tak máte zkrátka smůlu.
Bonitu poskytovatelé půjček vypočítávají hned z několika různých parametrů. Patří k nim v první řadě výše vašeho pravidelného příjmu, a také výše vašich výdajů. Ovšem ne každý příjem vám poskytovatel uzná – třeba takový, který není podložený pracovní smlouvou, jako by vůbec nebyl. Naopak pravidelná sociální dávka není ani ten nejmenší problém. Přítěží vám ovšem může být i to, že máte mnoho dětí anebo manželku na mateřské dovolené. Zkrátka vyjít z posouzení bonity s kladným výsledkem je rok od roku těžší a podmínky ještě více přitvrzují.
Nicméně to, že vás kvůli vaší nedostatečné bonitě v bance odmítnou, ještě zdaleka nemusí znamenat, že můžete na půjčku jednou provždy zapomenout. Banky nejsou jediné, kdo vám může půjčit peníze, to byste si měli dobře zapamatovat. A když vám nevyjde úvěr v bance, tak se můžete směle vydat o dům dál a požádat o něj například v nebankovní společnosti.
Právě ve vaší životní situaci je nejlepší žádat o nebankovní hypotéku bez doložení příjmu FAHD. Ovšem nenechte se zmýlit, i u tohoto úvěru budete muset své příjmy doložit. Rozdíl je ovšem ve výpočtu vaší bonity a v tom, že k vám poskytovatel půjčky bude přistupovat individuálně a s pochopením. V praxi to znamená, že vezme v úvahu vaše reálné možnosti a nastaví podmínky půjčky tak, abyste ji byli schopni splácet, aniž by vás finančně ohrozila. Výsledkem je finanční produkt šitý na míru vašim potřebám, který vám plně vyjde vstříc.